Beharangozó · WTA

Kanton 2026: WTA 250 sorsolás, kiemeltek és első fordulós esélyek

Daria Snigur a legmagasabbra kiemelt a kantoni WTA 250-es versenyen, ahol Venus Williams Lilli Taggerrel játszik, Sofia Kenin pedig korábbi bajnokként tér vissza.

A címvédő nincs a sorsolásban

Ann Li 7-6(6), 6-2-re legyőzte Lulu Sunt a Guangzhou 2025 döntőjében. A 2025-ös bajnok nem szerepel a 2026-os sorsolásban.

Sofia Kenin az egyetlen korábbi guangzhoui bajnok a mezőnyben, egy címmel. Wild cardosként indul.

Az archívum a verseny 22 döntőjét tartalmazza 2025-ig. Közülük Shuai Zhang nyerte a legtöbbet, 3 címet.

Formátum és kiemeltek

A Guangzhou 2026 keménypályás WTA 250-es torna, az egyes főtábláján egyelőre 32 játékossal. A játék 2026. október 24-én kezdődött.

Daria Snigur az 1. kiemelt, a 2026. október 26-i WTA-világranglistán a 40. helyen áll 1280 ponttal. Janice Tjen a 2. kiemelt, a 47. helyen 1120 ponttal, Lanlana Tararudee pedig a 3. kiemelt, az 57. helyen 1083 ponttal.

Lilli Tagger a 4. kiemelt, a 53. helyen áll 1091 ponttal. Paula Badosa az 5. kiemelt, a 61. helyen 1023 ponttal, Zeynep Sonmez pedig a 6. kiemelt, a 64. helyen 987 ponttal.

Maria Timofeeva a 7. kiemelt, a 72. helyen 931 ponttal. Katie Volynets a 8. kiemelt, a 81. helyen 874 ponttal.

Wild cardosok és selejtezőből érkezők

A wild cardosok: Han Shi, Xinran Sun, Venus Williams és Sofia Kenin. A selejtezőből jutott be Teodora Kostovic, Alevtina Ibragimova, Carol Young Suh Lee, Harriet Dart, Tatiana Prozorova és Dayana Yastremska.

Kiemeltek az első fordulóban

Lilli Tagger Venus Williams ellen játszik, a fogadási piac 91%-os esélyesnek tartja Taggert. A két játékos a mérkőzések adatbázisa szerint még nem találkozott.

Paula Badosa a selejtezőből érkezett Carol Young Suh Lee-vel áll szemben, a fogadási piac szerint Badosa esélye 68%. Még nem játszottak egymással.

Janice Tjen Polina Kudermetovával találkozik, és a fogadási piac szerint 60%-os esélyes. Korábbi egymás elleni mérkőzésük nincs az adatok szerint.

Lanlana Tararudee Katerina Siniakova ellen lép pályára, aki a fogadási piac szerint 68%-os esélyes. Siniakova 1-0-ra vezet az egymás elleni mérleget tekintve.

Zeynep Sonmez Sara Sorribes Tormóval játszik, és a fogadási piac szerint Sonmez 67%-os esélyes. Sorribes Tormo 1-0-ra vezet az egymás elleni mérleget tekintve.

Katie Volynets a selejtezőből érkezett Dayana Yastremska ellen játszik, a fogadási piac szerint Volynets esélye 58%. Az egymás elleni mérleg 1-1.

A tábla legkiegyenlítettebb mérkőzései

Simona Waltert Jil Teichmann ellen játszik, a fogadási piac szerint szinte egyenlő az esély: Simona Waltert 53%, Jil Teichmann 47%. Teichmann 3-1-re vezet az egymás elleni mérleget tekintve.

Kaitlin Quevedo a wild cardos Sofia Kenin ellen lép pályára, a fogadási piac szerint Kaitlin Quevedo esélye 51%, Sofia Kenine 49%. Még nem játszottak egymással.

Anastasia Zakharova és Magda Linette mérkőzése is szoros a fogadási piac szerint: Magda Linette 52%, Anastasia Zakharova 48%. Még nem játszottak egymással.

Harriet Dart és Tatiana Prozorova, mindketten a selejtezőből érkeztek, még nem találkoztak, és a fogadási piac szerint Prozorova 54%-os esélyes. Egy másik első fordulós mérkőzésen Claire Liu 53%-os esélyes Antonia Ruzic ellen, aki szintén nem játszott még ellene.

Kiemeltek

KiemelésJátékosVilágranglista (2026. 10. 26.)Pont
1Daria Snigur401280
2Janice Tjen471120
3Lanlana Tararudee571083
4Lilli Tagger531091
5Paula Badosa611023
6Zeynep Sonmez64987
7Maria Timofeeva72931
8Katie Volynets81874

Első forduló: a piac esélyesei

MérkőzésEsélyesImplikált esély
Lilli Tagger – Venus WilliamsLilli Tagger91%
Paula Badosa – Carol Young Suh LeePaula Badosa68%
Katerina Siniakova – Lanlana TararudeeKaterina Siniakova68%
Sara Sorribes Tormo – Zeynep SonmezZeynep Sonmez67%
Polina Kudermetova – Janice TjenJanice Tjen60%
Dayana Yastremska – Katie VolynetsKatie Volynets58%
Xinran Sun – Mananchaya SawangkaewMananchaya Sawangkaew55%
Harriet Dart – Tatiana ProzorovaTatiana Prozorova54%
Antonia Ruzic – Claire LiuClaire Liu53%
Simona Waltert – Jil TeichmannSimona Waltert53%
Anastasia Zakharova – Magda LinetteMagda Linette52%
Kaitlin Quevedo – Sofia KeninKaitlin Quevedo51%

Guangzhou: legutóbbi döntők