Voorbeschouwing · ATP

Basel 2026 voorbeschouwing: Race-plaatsen, geplaatste spelers en kansen eerste ronde

Basel 2026 is een ATP 500 op hardcourt, en Fils, Jodar, Djokovic en Fritz maken kans op een plek in de Nitto ATP Finals Race.

Plaatsen voor de Finals komen vrij na afmelding van Sinner

Jannik Sinner, nummer 2 in de ATP Race, mist de Nitto ATP Finals met een knieblessure en zijn seizoen is voorbij, dus de acht plaatsen gaan naar de eerstvolgende spelers in de Race.

Ben Shelton staat nummer 4 in de ATP Race van 19 oktober 2026 met 4.480 punten en is al gekwalificeerd. Arthur Fils is nummer 8 met 3.325 punten, op plaats 7 van 8 onder de spelers die nog beschikbaar zijn, en Rafael Jodar is nummer 9 met 3.159 punten, op plaats 8 van 8.

Novak Djokovic is nummer 11 met 2.840 punten, 319 punten achter Jodar, die de laatste kwalificatieplaats bezet. Taylor Fritz is nummer 13 met 2.530 punten, 629 punten achter Jodar.

Wat er op het spel staat in Basel

Basel 2026 is een ATP 500-toernooi op hardcourt, met tot nu toe 33 spelers in het hoofdtoernooi van het enkelspel. Het spel begon op 24 oktober 2026.

De winnaar krijgt 500 ATP-rankingpunten en de verliezend finalist 330. Halvefinalisten krijgen 200, kwartfinalisten 100, verliezers in de achtste finales 50 en verliezers in de ronde van 32 0.

Verschillende spelers verdedigen punten uit 2025. Ugo Humbert verdedigt er 200, Denis Shapovalov en Casper Ruud elk 100, Botic Van De Zandschulp 63 en Ben Shelton 50.

Geplaatste spelers en de live ranking

Shelton is geplaatst als nummer 1 en staat op nummer 4 met 4.720 punten in de ATP-ranking van 19 oktober 2026. Fils is als nummer 2 geplaatst en staat op nummer 10 met 3.325 punten, en Jodar is als nummer 3 geplaatst en staat op nummer 11 met 3.234 punten.

Djokovic is als nummer 4 geplaatst en staat op nummer 12 met 3.090 punten, Fritz is als nummer 6 geplaatst en staat op nummer 14 met 2.880 punten, Jiri Lehecka is als nummer 8 geplaatst en staat op nummer 20 met 2.235 punten, en Hubert Hurkacz is als nummer 10 geplaatst en staat op nummer 30 met 1.575 punten.

In de live ranking van 26 oktober 2026 staat Fils op nummer 8 met 3.425 punten, tegen nummer 10 in de officiële ranking. Fritz staat op nummer 13 met 2.995 punten, tegen nummer 14 officieel.

Wedstrijden in de eerste ronde om in de gaten te houden

Holger Rune tegen Quentin Halys is volgens de markt vrijwel gelijk, met 51% voor Rune en 49% voor Halys. Rune leidt in de onderlinge ontmoetingen met 2-0.

Fritz speelt tegen Stefanos Tsitsipas, waarbij de markt Fritz met 60% als favoriet ziet. Tsitsipas leidt in de onderlinge ontmoetingen met 5-2. Djokovic neemt het op tegen Humbert en is volgens de markt favoriet met 68%, en leidt met 1-0.

Wawrinka, met een wildcard, speelt tegen Lehecka, die volgens de markt met 80% favoriet is. Ze hebben nog nooit tegen elkaar gespeeld. Jodar is met 74% favoriet tegen Alejandro Tabilo en leidt in de onderlinge ontmoetingen met 2-1.

Kwalificant Juan Manuel Cerundolo is volgens de markt met 57% favoriet tegen Daniel Altmaier en leidt in de onderlinge ontmoetingen met 4-3. Jerome Kym, met een wildcard, is met 54% favoriet tegen Arthur Rinderknech.

Fils is met 84% favoriet tegen kwalificant Giovanni Mpetshi Perricard. In de onderlinge ontmoetingen leidt Mpetshi Perricard met 1-0. Shelton is met 82% favoriet tegen Aleksandar Kovacevic en leidt met 3-2.

De geschiedenis van Basel en de finale van 2025

In Basel 2025 versloeg Joao Fonseca Alejandro Davidovich Fokina in de finale met 6-3 6-4. Geen van beiden staat in het schema van 2026.

In het archief staan 49 finales van Basel tot en met 2025, en Roger Federer heeft daarvan de meeste titels, 10. Djokovic en Mpetshi Perricard zijn voormalige winnaars in het schema van 2026, met elk één titel.

Rankingpunten per ronde

RondePunten
winnaar500
verliezend finalist330
halvefinalisten200
kwartfinalisten100
verliezers in de achtste finales50
verliezers in de ronde van 320

Geplaatste spelers

ReeksSpelerRanking (19-10-2026)Punten
1Ben Shelton44.720
2Arthur Fils103.325
3Rafael Jodar113.234
4Novak Djokovic123.090
6Taylor Fritz142.880
8Jiri Lehecka202.235
10Hubert Hurkacz301.575

Eerste ronde: favorieten volgens de markt

WedstrijdFavorietImpliciete kans
Taylor Fritz vs Rinky HijikataTaylor Fritz87%
Giovanni Mpetshi Perricard vs Arthur FilsArthur Fils84%
Ben Shelton vs Aleksandar KovacevicBen Shelton82%
Stan Wawrinka vs Jiri LeheckaJiri Lehecka80%
Remy Bertola vs Denis ShapovalovDenis Shapovalov75%
Alejandro Tabilo vs Rafael JodarRafael Jodar74%
Dominic Stephan Stricker vs Casper RuudCasper Ruud70%
Novak Djokovic vs Ugo HumbertNovak Djokovic68%
Mika Brunold vs Nuno BorgesNuno Borges65%
Alex Michelsen vs Botic van de ZandschulpAlex Michelsen64%
Valentin Vacherot vs Mariano NavoneValentin Vacherot63%
Taylor Fritz vs Stefanos TsitsipasTaylor Fritz60%
Hubert Hurkacz vs Zizou BergsHubert Hurkacz60%
Daniel Altmaier vs Juan Manuel CerundoloJuan Manuel Cerundolo57%
Jerome Kym vs Arthur RinderknechJerome Kym54%
Yannick Hanfmann vs Jan-Lennard StruffJan-Lennard Struff54%
Holger Rune vs Quentin HalysHolger Rune51%

Punten uit Basel 2025

SpelerPunten2026
Joao Fonseca500speelt niet
Alejandro Davidovich Fokina330speelt niet
Jaume Munar200speelt niet
Ugo Humbert200in het schema
Reilly Opelka125speelt niet
Felix Auger Aliassime100speelt niet
Denis Shapovalov100in het schema
Casper Ruud100in het schema
Marin Cilic75speelt niet
Valentin Royer63speelt niet
Botic Van De Zandschulp63in het schema
Ben Shelton50in het schema

Basel: recente finales