Voorbeschouwing · ATP

Vienna 2026 ATP 500: voorbeschouwing met loting, Race en eerste ronde

Zverev is eerste reekshoofd in Vienna, Sinner mist de Nitto ATP Finals en in de Race zijn de laatste plaatsen nog te verdienen.

De afwezigheid van Sinner en de plaatsen voor de Finals

Jannik Sinner, nummer 2 in de ATP Race, ontbreekt op de Nitto ATP Finals door een knieblessure en zijn seizoen is voorbij. De acht plaatsen gaan daarom naar de volgende spelers in de Race. Hij is ook de winnaar van 2025 en staat niet in de loting van 2026.

Alexander Zverev is nummer 1 in de ATP Race van 19 oktober 2026 met 9.150 punten en Carlos Alcaraz is nummer 3 met 4.600 punten. Beiden zijn al geplaatst voor de Finals.

Wat er in de Race op het spel staat

Vienna is een ATP 500 op hardcourt, met 500 punten voor de winnaar en 330 voor de verliezend finalist. Halve finalisten ontvangen 200 punten, kwartfinalisten 100, verliezers in de achtste finale 50 en verliezers in de zestiende finale 0.

Flavio Cobolli is nummer 5 in de Race met 3.540 punten, op een kwalificatieplaats (4 van 8 onder de spelers die nog beschikbaar zijn). Daniil Medvedev is nummer 6 met 3.420 punten (5 van 8) en Frances Tiafoe is nummer 7 met 3.380 punten (6 van 8).

Alex de Minaur is nummer 10 met 2.880 punten, 279 punten achter Rafael Jodar, die de laatste kwalificatieplaats bezet. Tommy Paul is nummer 12 met 2.585 punten, 574 punten achter, en Jakub Mensik is nummer 14 met 2.495 punten, 664 punten achter.

Reekshoofden en te verdedigen punten

Zverev is als 1 geplaatst en Alcaraz als 2. Medvedev, Cobolli, de Minaur, Tiafoe, Paul en Mensik zijn in die volgorde geplaatst als 3 tot en met 8.

Zverev verloor de finale van 2025 van Sinner met 3-6 6-3 7-5 en verdedigt de 330 punten die hij toen won. De Minaur verdedigt 200 punten en Medvedev verdedigt 50.

Lorenzo Musetti verdedigt 200 punten, Tallon Griekspoor en Matteo Berrettini elk 100 en Matteo Arnaldi 75. Brandon Nakashima en Tomas Martin Etcheverry verdedigen elk 50.

In de live ranking van 26 oktober 2026 is Zverev nummer 2 met 9.750 punten en Medvedev nummer 5 met 3.860 punten. De Minaur is nummer 10 met 3.280 punten, tegenover nummer 8 in de officiële ranking.

Partijen in de eerste ronde om te volgen

Alcaraz speelt tegen Karen Khachanov en volgens de gokmarkt is Alcaraz met 79% favoriet. Alcaraz leidt in de onderlinge ontmoetingen met 6-0 in onze wedstrijdgegevens.

Musetti en Tiafoe liggen volgens de markt dicht bij elkaar, met Lorenzo Musetti op 51% en Frances Tiafoe op 49%. Tiafoe leidt in de onderlinge ontmoetingen met 5-4.

Tommy Paul is met 58% favoriet tegen Andrey Rublev, die de onderlinge ontmoetingen met 5-1 aanvoert. Cobolli is met 63% favoriet tegen Grigor Dimitrov en zij hebben elkaar in onze wedstrijdgegevens nog nooit ontmoet.

Tomas Machac, een qualifier, speelt tegen de Minaur, die met 69% favoriet is. Mensik is met 84% favoriet tegen qualifier Lukas Neumayer en Zverev is met 87% favoriet tegen wildcardhouder Martin Landaluce.

Arthur Fery tegen Jacob Fearnley wordt door de markt op Arthur Fery 50% en Jacob Fearnley 50% gewaardeerd. Zij hebben elkaar in onze wedstrijdgegevens nog nooit ontmoet.

Toernooigeschiedenis

Ons archief bevat 54 finales van Vienna tot en met 2025 en Brian Gottfried heeft daarvan de meeste titels, namelijk 4. Andrey Rublev, Daniil Medvedev en Alexander Zverev zijn eerdere winnaars in de loting van 2026, met elk één titel.

Ranglijstpunten per ronde

RondePunten
winnaar500
verliezend finalist330
halve finalisten200
kwartfinalisten100
verliezers achtste finale50
verliezers zestiende finale0

Reekshoofden

ReeksSpelerRanking (19-10-2026)Punten
1Alexander Zverev210.070
2Carlos Alcaraz35.610
3Daniil Medvedev53.660
4Flavio Cobolli63.640
5Alex de Minaur83.430
6Frances Tiafoe93.380
7Tommy Paul152.575
8Jakub Mensik162.500

Eerste ronde: favorieten volgens de markt

PartijFavorietImpliciete kans
Alexander Zverev vs Martin LandaluceAlexander Zverev87%
Jakub Mensik vs Lukas NeumayerJakub Mensik84%
Karen Khachanov vs Carlos AlcarazCarlos Alcaraz79%
Daniel Merida vs Daniil MedvedevDaniil Medvedev78%
Tomas Machac vs Alex de MinaurAlex de Minaur69%
Luca van Assche vs Learner TienLearner Tien67%
Tallon Griekspoor vs Brandon NakashimaBrandon Nakashima67%
Cameron Norrie vs Francisco CerundoloFrancisco Cerundolo65%
Flavio Cobolli vs Grigor DimitrovFlavio Cobolli63%
Matteo Berrettini vs Tomas Martin EtcheverryMatteo Berrettini61%
Tommy Paul vs Andrey RublevTommy Paul58%
Jurij Rodionov vs Nikoloz BasilashviliNikoloz Basilashvili57%
Adrian Mannarino vs Ignacio BuseAdrian Mannarino55%
Luciano Darderi vs Matteo ArnaldiMatteo Arnaldi54%
Lorenzo Musetti vs Frances TiafoeLorenzo Musetti51%
Arthur Fery vs Jacob FearnleyArthur Fery50%

Punten uit Vienna 2025

SpelerPunten2026
Jannik Sinner500speelt niet
Alexander Zverev330in de loting
Lorenzo Musetti200in de loting
Alex De Minaur200in de loting
Tallon Griekspoor100in de loting
Corentin Moutet100speelt niet
Matteo Berrettini100in de loting
Alexander Bublik100speelt niet
Matteo Arnaldi75in de loting
Brandon Nakashima50in de loting
Tomas Martin Etcheverry50in de loting
Daniil Medvedev50in de loting

Vienna: recente finales