Zapowiedź · WTA

Guangzhou 2026: zapowiedź WTA 250, drabinka, rozstawione i kursy

Daria Snigur otwiera listę rozstawionych w Guangzhou WTA 250, gdzie Venus Williams zagra z Lilli Tagger, a Sofia Kenin wraca jako była mistrzyni.

Obrończyni tytułu poza drabinką

Ann Li pokonała Lulu Sun 7-6(6) 6-2 w finale Guangzhou 2025. Mistrzyni z 2025 roku nie występuje w drabince na 2026 rok.

Sofia Kenin jest jedyną byłą mistrzynią Guangzhou w stawce i ma na koncie jeden tytuł. Zagra z dziką kartą.

Archiwum obejmuje 22 finały turnieju do 2025 roku. Najwięcej tytułów spośród nich ma Shuai Zhang, 3.

Format i rozstawienie

Guangzhou 2026 to turniej rangi WTA 250 rozgrywany na kortach twardych, z 32 zawodniczkami w drabince głównej singla na ten moment. Gra rozpoczęła się 24 października 2026 roku.

Daria Snigur jest rozstawiona z numerem 1 i zajmuje 40. miejsce z 1280 punktami w rankingu WTA z 26 października 2026 roku. Janice Tjen jest rozstawiona z numerem 2 (47. miejsce, 1120 punktów), a Lanlana Tararudee z numerem 3 (57. miejsce, 1083 punkty).

Lilli Tagger jest rozstawiona z numerem 4 i zajmuje 53. miejsce z 1091 punktami. Paula Badosa ma numer 5 (61. miejsce, 1023 punkty), a Zeynep Sonmez numer 6 (64. miejsce, 987 punktów).

Maria Timofeeva jest rozstawiona z numerem 7 (72. miejsce, 931 punktów). Katie Volynets ma numer 8 (81. miejsce, 874 punkty).

Dzikie karty i kwalifikantki

Dzikie karty otrzymały Han Shi, Xinran Sun, Venus Williams i Sofia Kenin. Z kwalifikacji przeszły Teodora Kostovic, Alevtina Ibragimova, Carol Young Suh Lee, Harriet Dart, Tatiana Prozorova i Dayana Yastremska.

Rozstawione w pierwszej rundzie

Lilli Tagger zagra z Venus Williams, a rynek zakładów daje Tagger 91% szans jako faworytce. Obie zawodniczki nigdy nie spotkały się w zapisach meczów.

Paula Badosa zmierzy się z kwalifikantką Carol Young Suh Lee, a rynek daje Badosie 68%. Nigdy ze sobą nie grały.

Janice Tjen spotka się z Polina Kudermetova i jest faworytką z 60% szans według rynku zakładów. W zapisach nie ma wcześniejszego pojedynku.

Lanlana Tararudee zagra z Katerina Siniakova, która jest faworytką z 68% szans według rynku zakładów. Siniakova prowadzi w bilansie spotkań 1-0.

Zeynep Sonmez zmierzy się z Sara Sorribes Tormo, a rynek zakładów daje Sonmez 67% szans jako faworytce. Sorribes Tormo prowadzi w bilansie spotkań 1-0.

Katie Volynets zagra z kwalifikantką Dayana Yastremska, a rynek daje Volynets 58%. W bilansie spotkań jest remis 1-1.

Najbardziej wyrównane mecze

Simona Waltert zagra z Jil Teichmann, a rynek zakładów widzi ten mecz jako niemal równy: Simona Waltert 53%, Jil Teichmann 47%. Teichmann prowadzi w bilansie spotkań 3-1.

Kaitlin Quevedo zagra z Sofia Kenin, która otrzymała dziką kartę. Rynek zakładów daje Kaitlin Quevedo 51%, a Sofia Kenin 49%. Nigdy się nie spotkały.

Anastasia Zakharova i Magda Linette również są blisko siebie na rynku zakładów: Magda Linette 52%, Anastasia Zakharova 48%. Nigdy się nie spotkały.

Harriet Dart i Tatiana Prozorova, obie z kwalifikacji, nie grały dotąd ze sobą, a rynek zakładów daje Prozorovej 54% jako faworytce. W innym meczu pierwszej rundy Claire Liu jest faworytką z 53% szans przeciwko Antonia Ruzic, z którą też jeszcze nie grała.

Rozstawione

RozstawienieZawodniczkaRanking (26.10.2026)Punkty
1Daria Snigur401280
2Janice Tjen471120
3Lanlana Tararudee571083
4Lilli Tagger531091
5Paula Badosa611023
6Zeynep Sonmez64987
7Maria Timofeeva72931
8Katie Volynets81874

Pierwsza runda: faworytki rynku

MeczFaworytkaImplikowane szanse
Lilli Tagger vs Venus WilliamsLilli Tagger91%
Paula Badosa vs Carol Young Suh LeePaula Badosa68%
Katerina Siniakova vs Lanlana TararudeeKaterina Siniakova68%
Sara Sorribes Tormo vs Zeynep SonmezZeynep Sonmez67%
Polina Kudermetova vs Janice TjenJanice Tjen60%
Dayana Yastremska vs Katie VolynetsKatie Volynets58%
Xinran Sun vs Mananchaya SawangkaewMananchaya Sawangkaew55%
Harriet Dart vs Tatiana ProzorovaTatiana Prozorova54%
Antonia Ruzic vs Claire LiuClaire Liu53%
Simona Waltert vs Jil TeichmannSimona Waltert53%
Anastasia Zakharova vs Magda LinetteMagda Linette52%
Kaitlin Quevedo vs Sofia KeninKaitlin Quevedo51%

Guangzhou: ostatnie finały