Voorbeschouwing · WTA

Guangzhou 2026: WTA 250 loting, geplaatste speelsters en kansen

Daria Snigur voert de geplaatste speelsters aan op het WTA 250 van Guangzhou, waar Venus Williams tegen Lilli Tagger speelt en Sofia Kenin terugkeert als oud-winnares.

Titelverdedigster ontbreekt in de loting

Ann Li versloeg Lulu Sun met 7-6(6) 6-2 in de finale van Guangzhou 2025. De winnares van 2025 staat niet in de loting van 2026.

Sofia Kenin is de enige oud-winnares van Guangzhou in het veld, met één titel. Ze speelt mee dankzij een wildcard.

Het archief bevat 22 finales van het toernooi tot en met 2025. Shuai Zhang heeft daarvan de meeste titels, namelijk 3.

Opzet en geplaatste speelsters

Guangzhou 2026 is een WTA 250-toernooi op hardcourt, met tot nu toe 32 speelsters in het hoofdtoernooi van het enkelspel. Het toernooi begon op 24 oktober 2026.

Daria Snigur is als nummer 1 geplaatst en staat op plaats 40 met 1.280 punten op de WTA-ranglijst van 26 oktober 2026. Janice Tjen is als nummer 2 geplaatst op plaats 47 met 1.120 punten en Lanlana Tararudee als nummer 3 op plaats 57 met 1.083 punten.

Lilli Tagger is als nummer 4 geplaatst en staat op plaats 53 met 1.091 punten. Paula Badosa is als nummer 5 geplaatst op plaats 61 met 1.023 punten en Zeynep Sonmez als nummer 6 op plaats 64 met 987 punten.

Maria Timofeeva is als nummer 7 geplaatst op plaats 72 met 931 punten. Katie Volynets is als nummer 8 geplaatst op plaats 81 met 874 punten.

Wildcards en qualifiers

De wildcards zijn Han Shi, Xinran Sun, Venus Williams en Sofia Kenin. De qualifiers zijn Teodora Kostovic, Alevtina Ibragimova, Carol Young Suh Lee, Harriet Dart, Tatiana Prozorova en Dayana Yastremska.

Geplaatste speelsters in de eerste ronde

Lilli Tagger speelt tegen Venus Williams en volgens de gokmarkt is Tagger met 91% favoriet. De twee hebben in de wedstrijdgegevens nog nooit tegen elkaar gespeeld.

Paula Badosa treft qualifier Carol Young Suh Lee, waarbij de gokmarkt Badosa 68% geeft. Ze hebben nog nooit tegen elkaar gespeeld.

Janice Tjen speelt tegen Polina Kudermetova en is volgens de gokmarkt met 60% favoriet. In de gegevens is geen eerdere ontmoeting te vinden.

Lanlana Tararudee speelt tegen Katerina Siniakova, die volgens de gokmarkt met 68% favoriet is. Siniakova leidt in de onderlinge duels met 1-0.

Zeynep Sonmez treft Sara Sorribes Tormo en volgens de gokmarkt is Sonmez met 67% favoriet. Sorribes Tormo leidt in de onderlinge duels met 1-0.

Katie Volynets speelt tegen qualifier Dayana Yastremska, waarbij de gokmarkt Volynets 58% geeft. De onderlinge stand is gelijk: 1-1.

De spannendste wedstrijden op het programma

Simona Waltert speelt tegen Jil Teichmann en de gokmarkt ziet een bijna gelijke kans: Simona Waltert 53%, Jil Teichmann 47%. Teichmann leidt in de onderlinge duels met 3-1.

Kaitlin Quevedo speelt tegen wildcardhoudster Sofia Kenin, met volgens de gokmarkt Kaitlin Quevedo op 51% en Sofia Kenin op 49%. Ze hebben nog nooit tegen elkaar gespeeld.

Ook Anastasia Zakharova en Magda Linette liggen dicht bij elkaar in de gokmarkt, met Magda Linette op 52% en Anastasia Zakharova op 48%. Ze hebben nog nooit tegen elkaar gespeeld.

Harriet Dart en Tatiana Prozorova, beiden qualifiers, hebben nog niet eerder tegen elkaar gespeeld en volgens de gokmarkt is Prozorova met 54% favoriet. In een andere partij in de eerste ronde is Claire Liu met 53% favoriet tegen Antonia Ruzic, die ook nog niet eerder tegen haar speelde.

Geplaatste speelsters

ReeksSpeelsterRanglijst (26-10-2026)Punten
1Daria Snigur401.280
2Janice Tjen471.120
3Lanlana Tararudee571.083
4Lilli Tagger531.091
5Paula Badosa611.023
6Zeynep Sonmez64987
7Maria Timofeeva72931
8Katie Volynets81874

Eerste ronde: favorieten volgens de markt

WedstrijdFavorieteImpliciete kans
Lilli Tagger tegen Venus WilliamsLilli Tagger91%
Paula Badosa tegen Carol Young Suh LeePaula Badosa68%
Katerina Siniakova tegen Lanlana TararudeeKaterina Siniakova68%
Sara Sorribes Tormo tegen Zeynep SonmezZeynep Sonmez67%
Polina Kudermetova tegen Janice TjenJanice Tjen60%
Dayana Yastremska tegen Katie VolynetsKatie Volynets58%
Xinran Sun tegen Mananchaya SawangkaewMananchaya Sawangkaew55%
Harriet Dart tegen Tatiana ProzorovaTatiana Prozorova54%
Antonia Ruzic tegen Claire LiuClaire Liu53%
Simona Waltert tegen Jil TeichmannSimona Waltert53%
Anastasia Zakharova tegen Magda LinetteMagda Linette52%
Kaitlin Quevedo tegen Sofia KeninKaitlin Quevedo51%

Guangzhou: recente finales

JaarWinnaresVerliezend finalisteScore
2.025Ann LiLulu Sun7-6(6) 6-2
2.024Olga DanilovicCaroline Dolehide6-3 6-1
2.023Xiyu WangMagda Linette6-0 6-2
2.019Sofia KeninSamantha Stosur6-7(4) 6-4 6-2
2.018Qiang WangYulia Putintseva6-1 6-2
2.017Shuai ZhangAleksandra Krunic6-2 3-6 6-2
2.016Lesia TsurenkoJelena Jankovic6-4 3-6 6-4
2.015Jelena JankovicDenisa Allertova6-2 6-0
2.014Monica NiculescuAlize Cornet6-4 6-0
2.013Shuai ZhangVania King7-6(1) 6-1