Voorbeschouwing · WTA

Tokyo 2026 WTA 500: reekshoofden, eerste ronde en kansen

Op Tokyo 2026 staan 24 speelsters in het hoofdtableau enkelspel, zonder titelverdedigster Belinda Bencic, de winnares van 2025.

Titelverdedigster ontbreekt

De winnares van 2025, Belinda Bencic, staat niet in het tableau van 2026. Op Tokyo 2025 versloeg Bencic Linda Noskova in de finale met 6-2 6-3.

Tokyo 2026 is een WTA 500-toernooi op hardcourt. Het toernooi begon op 24 oktober 2026 en tot nu toe staan 24 speelsters in het hoofdtableau enkelspel.

Reekshoofden en de Race

Elise Mertens is als 5 geplaatst en staat nr. 14 op de WTA-ranking van 26 oktober 2026 met 2.540 punten. Sorana Cirstea is als 6 geplaatst en staat nr. 16 met 2.386 punten.

Naomi Osaka is als 7 geplaatst en staat nr. 18 met 2.287 punten. Alexandra Eala is als 8 geplaatst en staat nr. 19 met 2.241 punten.

In de WTA Race van 19 oktober 2026 staat Elise Mertens nr. 14 met 2.540 punten. Dat is 1.814 punten achter Linda Noskova, die de laatste kwalificatieplaats bezet.

Wildcards en qualifiers

De wildcards in het hoofdtableau zijn Moyuka Uchijima, Mika Stojsavljevic, Himeno Sakatsume en Mia Pohankova.

De qualifiers zijn Alycia Parks, Aliaksandra Sasnovich, Daria Kasatkina, Tereza Valentova, Maya Joint en Yulia Putintseva.

Reekshoofden in de eerste ronde

Naomi Osaka speelt tegen Jasmine Paolini en volgens de gokmarkt is Osaka met 73% favoriet. Paolini leidt in de onderlinge duels met 1-0 in onze wedstrijdgegevens.

Sorana Cirstea treft qualifier Maya Joint, waarbij de markt Cirstea een kans van 71% geeft. De twee staan gelijk met 1-1 in onze wedstrijdgegevens.

Alexandra Eala speelt tegen wildcard Mika Stojsavljevic en volgens de markt is Eala met 85% favoriet. Ze hebben nog nooit tegen elkaar gespeeld in onze wedstrijdgegevens.

Spannende duels en overige wedstrijden

Twee wedstrijden in de eerste ronde liggen volgens de markt dicht bij elkaar. Die geeft Cristina Bucsa 52% en Diane Parry 48%, waarbij Parry met 1-0 voorsteekt in onze wedstrijdgegevens. Ekaterina Alexandrova krijgt 53% en Ann Li 47%, waarbij Alexandrova met 3-1 voorstaat.

Maria Sakkari is volgens de markt met 58% favoriet tegen qualifier Yulia Putintseva. Sakkari leidt in de onderlinge duels met 2-1 in onze wedstrijdgegevens.

Leylah Annie Fernandez is met 79% favoriet tegen wildcard Himeno Sakatsume en Tereza Valentova is met 67% favoriet tegen wildcard Mia Pohankova. Valentova en Pohankova hebben nog nooit tegen elkaar gespeeld in onze wedstrijdgegevens.

Geschiedenis van het toernooi

Ons archief bevat 146 finales van Tokyo tot en met 2025. Martina Navratilova heeft daarvan de meeste titels, namelijk 7.

Reekshoofden

ReeksSpeelsterRanking (26-10-2026)Punten
5Elise Mertens142.540
6Sorana Cirstea162.386
7Naomi Osaka182.287
8Alexandra Eala192.241

Eerste ronde: favorieten volgens de markt

WedstrijdFavorietImpliciete kans
Alexandra Eala vs Mika StojsavljevicAlexandra Eala85%
Leylah Annie Fernandez vs Himeno SakatsumeLeylah Annie Fernandez79%
Naomi Osaka vs Jasmine PaoliniNaomi Osaka73%
Maya Joint vs Sorana CirsteaSorana Cirstea71%
Tereza Valentova vs Mia PohankovaTereza Valentova67%
Yulia Putintseva vs Maria SakkariMaria Sakkari58%
Ann Li vs Ekaterina AlexandrovaEkaterina Alexandrova53%
Diane Parry vs Cristina BucsaCristina Bucsa52%