Najava · WTA

Guangžou 2026: pregled WTA 250 turnira, nosioci, žreb i šanse u prvom kolu

Daria Snigur je prva nosilac na WTA 250 turniru u Guangzhou, gde Venus Williams igra protiv Lilli Tagger, a Sofia Kenin se vraća kao bivša šampionka.

Braniteljka titule nije u žrebu

Ann Li pobedila je Lulu Sun sa 7-6(6) 6-2 u finalu turnira Guangzhou 2025. Šampionka iz 2025. nije u žrebu za 2026.

Sofia Kenin je jedina bivša šampionka turnira Guangzhou u konkurenciji, sa jednom titulom. Na turnir dolazi kao wild card.

Arhiva beleži 22 finala turnira zaključno sa 2025. Najviše titula među njima ima Shuai Zhang, 3.

Format i nosioci

Guangzhou 2026 je WTA 250 turnir na tvrdoj podlozi, sa 32 teniserke u glavnom žrebu pojedinačne konkurencije za sada. Igra je počela 24. oktobra 2026.

Daria Snigur je prva nosilac i zauzima 40. mesto sa 1.280 bodova na WTA rang listi od 26. oktobra 2026. Janice Tjen je druga nosilac na 47. mestu sa 1.120 bodova, a Lanlana Tararudee je treća nosilac na 57. mestu sa 1.083 boda.

Lilli Tagger je četvrta nosilac i zauzima 53. mesto sa 1.091 bodom. Paula Badosa je peta nosilac na 61. mestu sa 1.023 boda, a Zeynep Sonmez je šesta nosilac na 64. mestu sa 987 bodova.

Maria Timofeeva je sedma nosilac na 72. mestu sa 931 bodom. Katie Volynets je osma nosilac na 81. mestu sa 874 boda.

Wild card igračice i kvalifikantkinje

Wild card igračice su Han Shi, Xinran Sun, Venus Williams i Sofia Kenin. Kvalifikantkinje su Teodora Kostovic, Alevtina Ibragimova, Carol Young Suh Lee, Harriet Dart, Tatiana Prozorova i Dayana Yastremska.

Nosioci u prvom kolu

Lilli Tagger igra protiv Venus Williams, a tržište kladionica vidi Tagger kao favorita sa 91%. Njih dve se nikada nisu srele u evidenciji mečeva.

Paula Badosa igra protiv kvalifikantkinje Carol Young Suh Lee, a tržište kladionica daje Badosi 68%. Nikada se nisu srele.

Janice Tjen igra protiv Polina Kudermetova i favorit je sa 60% prema tržištu kladionica. Nemaju prethodnih međusobnih mečeva u evidenciji.

Lanlana Tararudee igra protiv Katerina Siniakova, koja je favorit sa 68% prema tržištu kladionica. Siniakova vodi u međusobnom skoru 1-0.

Zeynep Sonmez igra protiv Sara Sorribes Tormo, a tržište kladionica vidi Sonmez kao favorita sa 67%. Sorribes Tormo vodi u međusobnom skoru 1-0.

Katie Volynets igra protiv kvalifikantkinje Dayana Yastremska, a tržište kladionica daje Volynets 58%. Međusobni skor je izjednačen, 1-1.

Najizjednačeniji mečevi na rasporedu

Simona Waltert igra protiv Jil Teichmann, a tržište kladionica vidi meč kao skoro izjednačen: Simona Waltert 53%, Jil Teichmann 47%. Teichmann vodi u međusobnom skoru 3-1.

Kaitlin Quevedo igra protiv wild card igračice Sofia Kenin, a tržište kladionica ima Kaitlin Quevedo 51% i Sofia Kenin 49%. Nikada se nisu srele.

Anastasia Zakharova i Magda Linette takođe su blizu prema tržištu kladionica: Magda Linette 52% i Anastasia Zakharova 48%. Nikada se nisu srele.

Harriet Dart i Tatiana Prozorova, obe kvalifikantkinje, nisu se ranije srele, a tržište kladionica vidi Prozorovu kao favorita sa 54%. U još jednom meču prvog kola, Claire Liu je favorit sa 53% protiv Antonia Ruzic, koja takođe nije igrala protiv nje ranije.

Nosioci

NosilacIgračicaRang lista (26. 10. 2026)Bodovi
1Daria Snigur401.280
2Janice Tjen471.120
3Lanlana Tararudee571.083
4Lilli Tagger531.091
5Paula Badosa611.023
6Zeynep Sonmez64987
7Maria Timofeeva72931
8Katie Volynets81874

Prvo kolo: favoriti prema tržištu

MečFavoritProcenjena šansa
Lilli Tagger protiv Venus WilliamsLilli Tagger91%
Paula Badosa protiv Carol Young Suh LeePaula Badosa68%
Katerina Siniakova protiv Lanlana TararudeeKaterina Siniakova68%
Sara Sorribes Tormo protiv Zeynep SonmezZeynep Sonmez67%
Polina Kudermetova protiv Janice TjenJanice Tjen60%
Dayana Yastremska protiv Katie VolynetsKatie Volynets58%
Xinran Sun protiv Mananchaya SawangkaewMananchaya Sawangkaew55%
Harriet Dart protiv Tatiana ProzorovaTatiana Prozorova54%
Antonia Ruzic protiv Claire LiuClaire Liu53%
Simona Waltert protiv Jil TeichmannSimona Waltert53%
Anastasia Zakharova protiv Magda LinetteMagda Linette52%
Kaitlin Quevedo protiv Sofia KeninKaitlin Quevedo51%

Guangzhou: poslednja finala

GodinaŠampionkaFinalistkinjaRezultat
2.025Ann LiLulu Sun7-6(6) 6-2
2.024Olga DanilovicCaroline Dolehide6-3 6-1
2.023Xiyu WangMagda Linette6-0 6-2
2.019Sofia KeninSamantha Stosur6-7(4) 6-4 6-2
2.018Qiang WangYulia Putintseva6-1 6-2
2.017Shuai ZhangAleksandra Krunic6-2 3-6 6-2
2.016Lesia TsurenkoJelena Jankovic6-4 3-6 6-4
2.015Jelena JankovicDenisa Allertova6-2 6-0
2.014Monica NiculescuAlize Cornet6-4 6-0
2.013Shuai ZhangVania King7-6(1) 6-1