Najava · WTA

Tokyo 2026 WTA 500 najava: nosioci, mečevi prvog kola i kvote

U glavnom žrebu pojedinačne konkurencije Tokya 2026 nastupa 24 teniserke, a šampionke iz 2025. Belinde Bencic nema među njima.

Branilac titule odsutan

Šampionke iz 2025, Belinde Bencic, nema u žrebu za 2026. Na Tokyo 2025 Bencic je u finalu pobedila Lindu Noskovu 6-2 6-3.

Tokyo 2026 je WTA 500 turnir na tvrdoj podlozi. Igra je počela 24. oktobra 2026, a u glavnom žrebu pojedinačne konkurencije za sada je 24 igračica.

Nosioci i Race

Elise Mertens je nosilac broj 5 i zauzima 14. mesto na WTA rang listi od 26. oktobra 2026. sa 2.540 bodova. Sorana Cirstea je nosilac broj 6 i zauzima 16. mesto sa 2.386 bodova.

Naomi Osaka je nosilac broj 7 i zauzima 18. mesto sa 2.287 bodova. Alexandra Eala je nosilac broj 8 i zauzima 19. mesto sa 2.241 bodom.

U WTA Race listi od 19. oktobra 2026. Elise Mertens je na 14. mestu sa 2.540 bodova. To je 1.814 bodova manje od Linde Noskove, koja drži poslednje kvalifikaciono mesto.

Wild card igračice i kvalifikantkinje

Wild card igračice u glavnom žrebu su Moyuka Uchijima, Mika Stojsavljevic, Himeno Sakatsume i Mia Pohankova.

Kvalifikantkinje su Alycia Parks, Aliaksandra Sasnovich, Daria Kasatkina, Tereza Valentova, Maya Joint i Yulia Putintseva.

Nosioci u mečevima prvog kola

Naomi Osaka igra protiv Jasmine Paolini, a kladionički tržišni podaci daju Osaki 73% izgleda za pobedu. Paolini vodi u međusobnom skoru 1-0 u našim evidencijama mečeva.

Sorana Cirstea igra protiv kvalifikantkinje Maye Joint, a tržište Cirsteai daje 71% šanse. Njih dve su izjednačene 1-1 u našim evidencijama mečeva.

Alexandra Eala igra protiv wild card igračice Mike Stojsavljevic, a tržište Eali daje 85% izgleda za pobedu. Nikada se nisu srele u našim evidencijama mečeva.

Izjednačeni mečevi i ostale partije

Dva meča prvog kola su na tržištu gotovo izjednačena. Ono daje Cristini Bucsa 52%, a Diane Parry 48%, uz vodstvo Parry 1-0 u našim evidencijama mečeva. Ekaterini Alexandrovoj daje 53%, a Ann Li 47%, uz vodstvo Alexandrove 3-1.

Maria Sakkari je favoritkinja sa 58% prema tržištu protiv kvalifikantkinje Yulije Putintseve. Sakkari vodi u međusobnom skoru 2-1 u našim evidencijama mečeva.

Leylah Annie Fernandez je favoritkinja sa 79% protiv wild card igračice Himeno Sakatsume, a Tereza Valentova je favoritkinja sa 67% protiv wild card igračice Mie Pohankove. Valentova i Pohankova se nikada nisu srele u našim evidencijama mečeva.

Istorija turnira

Naša arhiva ima 146 finala Tokya do 2025. Martina Navratilova ima najviše titula među njima, 7.

Nosioci

NosilacIgračicaRang lista (26. 10. 2026)Bodovi
5Elise Mertens142.540
6Sorana Cirstea162.386
7Naomi Osaka182.287
8Alexandra Eala192.241

Prvo kolo: tržišni favoriti

MečFavoritImpliciran izgled
Alexandra Eala protiv Mike StojsavljevicAlexandra Eala85%
Leylah Annie Fernandez protiv Himeno SakatsumeLeylah Annie Fernandez79%
Naomi Osaka protiv Jasmine PaoliniNaomi Osaka73%
Maya Joint protiv Sorane CirsteaSorana Cirstea71%
Tereza Valentova protiv Mie PohankoveTereza Valentova67%
Yulia Putintseva protiv Marije SakkariMaria Sakkari58%
Ann Li protiv Ekaterine AlexandroveEkaterina Alexandrova53%
Diane Parry protiv Cristine BucsaCristina Bucsa52%