Najava · ATP

Beč 2026 ATP 500: pregled žreba, borba u Trci i ključna prva kola

Zverev je prvi nosilac u Beču, Sinner je van Nitto ATP Finals, a poslednja mesta za Finale u Trci još su otvorena.

Sinnerovo odsustvo i mesta za Finale

Jannik Sinner, br. 2 u ATP Trci, propušta Nitto ATP Finals zbog povrede kolena i sezona mu je završena, pa osam mesta pripada sledećim igračima u Trci. On je i šampion iz 2025. i nije u žrebu za 2026.

Alexander Zverev je br. 1 u ATP Trci na dan 19. oktobar 2026. sa 9.150 poena, a Carlos Alcaraz je br. 3 sa 4.600 poena. Obojica su već plasirani na Finale.

Šta je u igri u Trci

Beč je ATP 500 turnir na tvrdoj podlozi, sa 500 poena za šampiona i 330 za finalistu. Polufinalisti dobijaju 200, četvrtfinalisti 100, poraženi u osmini finala 50, a poraženi u šesnaestini finala 0.

Flavio Cobolli je br. 5 u Trci sa 3.540 poena, na kvalifikacionom mestu (4 od 8 među igračima koji su još u konkurenciji). Daniil Medvedev je br. 6 sa 3.420 poena (5 od 8), a Frances Tiafoe je br. 7 sa 3.380 poena (6 od 8).

Alex de Minaur je br. 10 sa 2.880 poena, 279 poena iza Rafaela Jodara, koji drži poslednje kvalifikaciono mesto. Tommy Paul je br. 12 sa 2.585 poena, 574 poena iza, a Jakub Mensik je br. 14 sa 2.495 poena, 664 poena iza.

Nosioci i poeni koje brane

Zverev je nosilac 1, a Alcaraz nosilac 2. Medvedev, Cobolli, de Minaur, Tiafoe, Paul i Mensik su nosioci od 3 do 8, tim redom.

Zverev je 2025. izgubio finale od Sinnera 3-6 6-3 7-5 i brani 330 poena koje je tada osvojio. De Minaur brani 200 poena, a Medvedev 50.

Lorenzo Musetti brani 200 poena, Tallon Griekspoor i Matteo Berrettini po 100, a Matteo Arnaldi 75. Brandon Nakashima i Tomas Martin Etcheverry brane po 50.

Na rang-listi uživo od 26. oktobra 2026. Zverev je br. 2 sa 9.750 poena, a Medvedev je br. 5 sa 3.860 poena. De Minaur je br. 10 sa 3.280 poena, naspram br. 8 na zvaničnoj rang-listi.

Mečevi prvog kola koje vredi pratiti

Alcaraz igra protiv Karen Khachanov, a tržište kvota vidi Alcaraza kao favorita sa 79%. Alcaraz vodi u međusobnom skoru 6-0 prema našim evidencijama mečeva.

Musetti i Tiafoe su blizu izjednačenog odnosa na tržištu kvota, sa Lorenzo Musetti na 51% i Frances Tiafoe na 49%. Tiafoe vodi u međusobnom skoru 5-4.

Tommy Paul je favorit sa 58% protiv Andrey Rublev, koji vodi u međusobnom skoru 5-1. Cobolli je favorit sa 63% protiv Grigor Dimitrov, a nikada se nisu sreli u našim evidencijama mečeva.

Tomas Machac, kvalifikant, igra protiv de Minaura, koji je favorit sa 69%. Mensik je favorit sa 84% protiv kvalifikanta Lukas Neumayer, a Zverev je favorit sa 87% protiv Martin Landaluce, igrača sa specijalnom pozivnicom.

Meč Arthur Fery protiv Jacob Fearnley tržište kvota procenjuje ovako: Arthur Fery 50% i Jacob Fearnley 50%. Nikada se nisu sreli u našim evidencijama mečeva.

Istorija turnira

Naša arhiva ima 54 finala Beča zaključno sa 2025, a Brian Gottfried ima najviše titula među njima, 4. Andrey Rublev, Daniil Medvedev i Alexander Zverev su bivši šampioni u žrebu za 2026, sa po jednom titulom.

Rang poeni po kolima

KoloPoeni
šampion500
finalista330
polufinalisti200
četvrtfinalisti100
poraženi u osmini finala50
poraženi u šesnaestini finala0

Nosioci

NosilacIgračRang-lista (19.10.2026.)Poeni
1Alexander Zverev210.070
2Carlos Alcaraz35.610
3Daniil Medvedev53.660
4Flavio Cobolli63.640
5Alex de Minaur83.430
6Frances Tiafoe93.380
7Tommy Paul152.575
8Jakub Mensik162.500

Prvo kolo: favoriti tržišta

MečFavoritImplicirana šansa
Alexander Zverev vs Martin LandaluceAlexander Zverev87%
Jakub Mensik vs Lukas NeumayerJakub Mensik84%
Karen Khachanov vs Carlos AlcarazCarlos Alcaraz79%
Daniel Merida vs Daniil MedvedevDaniil Medvedev78%
Tomas Machac vs Alex de MinaurAlex de Minaur69%
Luca van Assche vs Learner TienLearner Tien67%
Tallon Griekspoor vs Brandon NakashimaBrandon Nakashima67%
Cameron Norrie vs Francisco CerundoloFrancisco Cerundolo65%
Flavio Cobolli vs Grigor DimitrovFlavio Cobolli63%
Matteo Berrettini vs Tomas Martin EtcheverryMatteo Berrettini61%
Tommy Paul vs Andrey RublevTommy Paul58%
Jurij Rodionov vs Nikoloz BasilashviliNikoloz Basilashvili57%
Adrian Mannarino vs Ignacio BuseAdrian Mannarino55%
Luciano Darderi vs Matteo ArnaldiMatteo Arnaldi54%
Lorenzo Musetti vs Frances TiafoeLorenzo Musetti51%
Arthur Fery vs Jacob FearnleyArthur Fery50%

Poeni iz Beča 2025

IgračPoeni2026
Jannik Sinner500ne igra
Alexander Zverev330u žrebu
Lorenzo Musetti200u žrebu
Alex De Minaur200u žrebu
Tallon Griekspoor100u žrebu
Corentin Moutet100ne igra
Matteo Berrettini100u žrebu
Alexander Bublik100ne igra
Matteo Arnaldi75u žrebu
Brandon Nakashima50u žrebu
Tomas Martin Etcheverry50u žrebu
Daniil Medvedev50u žrebu

Beč: poslednja finala