Race to Torino ATP 2026

Cine se mai poate califica la Torino →

Nitto ATP Finals, Inalpi Arena, Torino, 15 nov. 2026 – 22 nov. 2026. Primii 8 din Race se califică; cu Jannik Sinner ieșiți, limita coboară cu un loc. Clasament valabil pentru săptămâna de clasament 26 oct. 2026.

#JucătorNaț.Punctevs limităStatus
1Alexander ZverevGER9.150+5.991Calificat
2Jannik SinnerITA7.950–Out
3Carlos AlcarazESP4.600+1.441Calificat
4Ben SheltonUSA4.480+1.321Calificat
5Daniil MedvedevRUS3.660+501În
6Flavio CobolliITA3.640+481În
7Arthur FilsFRA3.425+266În
8Frances TiafoeUSA3.380+221În
9Rafael JodarESP3.159limităÎn
10Alex de MinaurAUS2.880-279Următorii în clasament
11Novak DjokovicSRB2.840-319Următorii în clasament
12Taylor FritzUSA2.685-474
13Tommy PaulUSA2.675-484
14Jakub MensikCZE2.495-664
15Felix Auger-AliassimeCAN2.465-694
16Alejandro Davidovich FokinaESP2.450-709
17Brandon NakashimaUSA2.350-809
18Jiri LeheckaCZE2.250-909
19Francisco CerundoloARG2.210-949
20Luciano DarderiITA2.150-1.009
21Andrey RublevRUS2.075-1.084
22Learner TienUSA2.045-1.114
23Casper RuudNOR1.985-1.174
24Karen KhachanovRUS1.930-1.229
25Alexander BublikKAZ1.875-1.284
26Alexander BlockxBEL1.640-1.519
27Hubert HurkaczPOL1.575-1.584
28Lorenzo MusettiITA1.545-1.614
29Tomas Martin EtcheverryARG1.525-1.634
30Alejandro TabiloCHI1.515-1.644

Calificat: loc confirmat. În: în limita de azi. Următorii în rând: cei doi jucători imediat sub limită, primii care avansează dacă cineva se retrage. Situația calificărilor verificată 25 oct. 2026.